„Ukrajinská“ 2 € mince a mincovní karta

Mincovní karta s oběžnou pamětní estonskou dvoueurovou mincí věnovanou Ukrajině a svobodě. Koupí podpoříte Ukrajinu v její obraně. Výtěžek z prodeje mincovních karet totiž věnuje estonská centrální banka ukrajinské centrální bance.

 
650 Kč
Vyprodáno

Mincovní karta s oběžnou pamětní estonskou dvoueurovou mincí věnovanou Ukrajině a svobodě.

Emise mincovních karet: 40 000 kusů. Mincovní karty jsou prodávány Estonskou centrální bankou od 8. července 2022, další již standardní emise oběžných pamětních mincí vejde do oběhu koncem roku. Estonská centrální banka zvolila tento dvoustupňový přístup k co nejrychlejší podpoře Ukrajiny, která bojuje za svou svobodu. Získejte tak vzácnou minci v limitované speciální edici v předstihu mezi prvními. Zároveň tím podpoříte Ukrajinu v její obraně. Výtěžek z prodeje mincovních karet totiž věnuje estonská centrální banka ukrajinské centrální bance.

„Vytvoření dvoueurové mince se speciálním designem obvykle trvá 18 měsíců, ale v tomto případě jsme to zvládli za čtyři měsíce, protože jsme chtěli podpořit Ukrajinu rychleji. Klíčovou roli sehrála Estonská akademie umění, která rychle zorganizovala designérskou soutěž mezi ukrajinskými uprchlíky, kteří na Akademii studují. Ukrajina bojuje za svou svobodu a každé euro se počítá,“ řekl guvernér Estonské centrální banky Madis Müller.

Minci navrhla Daria Titova z Charkova, mladá ukrajinská uprchlice před válkou, která studuje na Estonské akademii umění. Na dvoueurové minci věnované Ukrajině a svobodě je dívka jako symbol něhy, která chrání ptáčka v ruce. Design také obsahuje klas pšenice a slova „Slava Ukraini“ jako symbol nezávislosti a odporu Ukrajiny. Samotné mince byly raženy na Slovensku.

 

 
Kód Kód: 87
Kategorie: Sběratelské mince
Zpět do obchodu